Treviso
Sedačka pro seniory,
bez bariér
Sedačka pro seniory, bez bariér
Phase vytváří pohodlí a krásu pro všechny. Také pro ty dříve narozené. Pro vaše starší rodiče už nebude problémem sedání ani vstávání ze sedačky. Překážkou nebude ani hluboký a nízký posed. Vraťte svým blízkým radost z posezení.

Phase je tvůrcem moderních designových sedaček. Starší lidé ovšem mívají s trendovými sedačkami problém – těžce se jim na ně dosedá a ještě mnohem složitěji se jim vstává. I nepatrný detail někdy může být rozhodující. O několik centimetrů zvýšený sedák, zadní opěradlo posunuté méně hluboko a k tomu možnost pomoci si oběma rukama – tyto detaily seniorům pomáhají bezpečně a s větší jistotou na sedačku dosednout i zvednout se z ní. Díky tomu si starší lidé nemusí namáhat oslabená a bolavá kolena ani záda. A právě proto firma Phase zařadila do svého sortimentu sedačky Treviso. Nápadité a ergonomicky promyšlené proporce, tvrdší sezení, umyvatelný povrch, výklopné područky, které pomáhají při dosednutí i vstávání, vyhřívání zad – to jsou benefity sedačky Treviso. Při plánování její velikosti jsme mysleli i na rozměry menších bytů a garsonek. A jak přispíváme ke zvyšování kvality života starších a pohybově znevýhodněných lidí? Pomáháme jim snížit stres z existetnce zbytečných bariér. Sedačka Treviso se stane jejich azylem a spojencem. Oblíbí si ji nejen proto, že jim prohřeje záda, ale také proto, že jim ji darovala rodina :-).

Katarína Podhájecká

Fyzioterapeutka

„Proč je správné sezení v pokročilém věku tak důležité?”

Starší lidé mají atrofované svalstvo, bolestivější klouby a křehčí kosti. Správné sezení by u nich mělo být tzv. dynamické, aby byla co nejvíce zachována centrace kloubů a největší možná kosterná pohyblivost, a také zmírněná dysbalance svalových skupin. Zároveň je důležité zajistit co nejekonomičtější pohyb při vstávání – právě na to tato sedačka myslí v první řadě. Vyhřívání blahodárně působí na prohřátí svalstva a zachování jeho elasticity – to může mít pozitivní preventivní dopad na zamezení případných spazmat svalstva, které známe jako „seknutí v zádech“).

Martin Duras

Majitel a zakladatel značky Phase

„Jak vznikl nápad vyrobit sedačku pro seniory?“

Většina firem se zaměřuje na ekonomicky nejsilnější skupinu obyvatel a často u toho zapomínají na starší lidi – seniory, kteří mívají různé pohybové a oběhové problémy. Nejsou už v tak dobré kondici, bývá jim zima, bolí je záda a klouby a jejich představa o sedačce se diametrálně liší od představy mladých zákazníků. My máme tu možnost, a proto jsme se rozhodli vytvořit něco, co bude vyhovovat hlavně seniorům a lidem s pohybovým omezením – sedačku Treviso.

Peter Ondrejka

DESIGNER PHASE

„Čím je sedačka Treviso speciální?”

Tato jedinečná sedací souprava je výjimečným kouskem z dílny Phase. Výjimečnost spočívá především ve zvýšení sedací plochy sedačky, která je umístěna výš než standardní sedáky jiných sedacích souprav. Součástí sedačky je také podpůrné madlo, které slouží jako podpora pro jednodušší zvedání se ze sedačky. Madlo lze sklopit, takže zákazník není ošizen o komfort při sezení či ležení. Dalším specifickým prvkem sedačky Treviso jsou elegantně propracované úzké područky, které šetří prostor v interiéru. No největším benefitem je nepochybně vyhřívání opěradla, které v průběhu sychravých podzimních či chladných zimních večerů ocení nejen senioři, ale i lidé, kteří u sledování televize milují teploučko.

Rozměry a možnosti vyskládání