POSTEL DOLCE VITA – oáza pohodlí a odpočinku

V tomto období, kdy trávíme doma mnohem více času, je důležité, aby atmosféra našeho domova byla co nejpohodovější a abychom se zbavili zbytečných starostí a relaxovali. Existuje pro to několik jednoduchých triků. PHASE je expertem na pohodlí a tentokrát jsme se zaměřili na vaši ložnici, a to konkrétně na postel. 

5hvězdičkové pohodlí

Co uděláte na dovolené jako první poté, co vstoupíte do hotelového pokoje? Odložíte kufr a skočíte na čerstvě ustlanou měkkou postel. Na tento okamžik se asi těší každý turista. Kvalitu dovolené totiž kromě mnoha jiných zážitků limituje také to, zda se dobře vyspíme. Postel je pomyslnou hranicí mezi hektickým každodenním životem a začátkem odpočinku a relaxace. Podvědomé posouzení kvality spánku a tedy i kvality samotné postele je naší biologickou přirozeností. 

Slunce a písek si možná bez výčitek ještě nějakou dobu nebudeme moci dovolit. Komfort pětihvězdičkového hotelu si ale můžete vytvořit i doma. Základem je kvalitní měkká postel s oblými hranami a  kvalitní matrací. A zde je expresní manuál proměny vaší ložnice na luxusní hotelový pokoj: Osvěžte ji a vyvětrejte, potěšte smysly vonnou svíčkou, čerstvými květinami, příjemnou hudbou a čokoládkou na polštáři ☺  

Náš tip: Postel DOLCE VITA nabízí možnost podsvícení – bílého nebo barevného. Podle nálady tak můžete měnit atmosféru prostředí svojí ložnice.

 

Dostatek vitality

Dolce Vita znamená v italštině sladký život. Označuje radost a spokojenost s vlastní existencí – užívání si krásy a půvabů světa. Ve Phase jsme se nechali inspirovat tímto fenoménem, ale více než energii slasti, chceme naším názvem evokovat dostatek vitality. Energii, náladu a vitalitu našeho organismu často pociťujeme jako nedostatek energie pro fyzickou aktivitu či námahu, ale i pro duševní práci či při emocionálním vypětí. Nedostatek energie a vitality pociťujeme také při nadměrném stresu a rychlém životním tempu. Únava a vyčerpanost nás celkově omezují a snižují kvalitu našeho života. Pro návrat příjemného pocitu, zvyšování energie, vitality a životního elánu můžeme podniknout několik účinných kroků. Kromě nákupu vitamínů to může být například i přehodnocení toho, jak a na čem spíme.

Náš tip: Mohutná konstrukce postele Dolce Vita, vytvořená poctivým řemeslným fortelem z masivních dubových desek, je zárukou, že vás už po několika měsících nebude budit vrzání, když se budete převalovat na druhý bok.

 

Barevné schéma podporující spánek

Barevné kombinace v interiéru ložnice mohou mít dramatický vliv na schopnost usnout. Pokud chcete, aby vaše ložnice byla útulná, zvolte si teplé neutrální odstíny. Pokud vám interiér připadá příliš chladný, doplňte jej přírodním dřevem či bambusem. Textilie, přikrývky nebo měkké polštáře či velur se v kombinaci s tlumeným osvětlením postarají o příjemnou atmosféru jednoduše a rychle. Obecně platí, že ve světlejším provedení vypadá místnost větší a tmavší barvy jí zase dodávají více intimity a hřejivosti.

Náš tip: Do konceptu zklidňující barevné škály skvěle zapadá naše horká novinka – nadčasová postel DOLCE VITA v kvalitním teplém dubovém provedení s komfortním čalouněným čelem, příjemným při večerní četbě a jednoduchým na údržbu. 

Čistý pokoj, čistá mysl

Tohle josu věci, které v ložnici absolutně nemají co dělat, protože ruší příjemnou a harmonickou atmosféru této místnosti. Předměty, kterých bychom se měli v ložnici zbavit, jsou lahvičky s léky, kosmetické přípravky, použité kapesníky, hromádky prádla, staré nenošené oblečení a boty, plné odpadkové koše, stohy nepřečtených knih, laptopy a pracovní dokumenty. Pryč s nimi! Rychle a nekompromisně.

 

9 tipů pro vaši ložnici podle feng šuej

Vaše ložnice je místností, která podle feng šuej dokáže nejvíce ovlivnit vaši schopnost být zdrávi, šťastni a bohatí. Pokud se takovými cítíte být, nic neměňte. Pokud si přejete ve svém životě něco jiného, je čas zjistit, jak vám čínské umění geomantie dokáže pomoci:

  1. Odstraňte z okolí postele vše, co vaše srdce nedělá spokojeným a šťastným. Budete spát lépe, zhubnete (pokud chcete) a ve svém životě budete mít více času.

  2. Pokud chcete rovnocenný partnerský vztah, ujistěte se, že obě strany postele jsou stejně dobře přístupné a jsou vedle nich stejně příjemné noční stolky.

  3. Fotografie a umělecká díla: Odstraňte vše abstraktní a také fotografie vody. Odstraňte snímky rychle se pohybující energie. Nechte si pouze hezké a harmonické artefakty.

  4. Naaranžujte si interiér ložnice tak, aby byla hezká na pohled a také aby byl hezký výhled z ní.

  5. Když spíte, zavřete dveře ložnice i dveře do koupelny.

  6. Mějte v místnosti maximálně dvě knihy na osobu.

  7. Z ložnice vyneste sportovní náčiní, psí pelíšky i oblečení.

  8. Je příjemné, pokud je v ložnici svěží vůně. Pro teplo a romantiku zkuste vanilku, pro odpočinek levanduli a pro vnitřní harmonii vůni růže.

  9. Pokud spíte na matraci nebo v peřinách z předchozího vztahu, máte nejspíš v tom současném problém.

 

A na závěr tajná rada ze spánkové laboratoře: Máte hezkou postel, kvalitní matraci, ložnici zařízenou tip top  a přece se vám často nedaří usnout? Problém může být i ve zvukovém prostředí, které v průběhu celé noci narušuje váš spánek, ale také v myšlenkách, které vám neodbytně víří hlavou po hektickém dni. Pomoci vám může takzvaný „bílý šum“. Aplikace, ve kterých nerušivý monotónní zvuk v pozadí  přeruší vnímání jiných zvuků ve vašem okolí, nebo zklidní chaotický běh myšlenek v rozjetém mozku. Vaše mysl se na něj zaměří a nic jiného už nebude vnímat. Můžete se těšit na DOBROU NOC.

Ve své nové posteli DOLCE VITA si pro sladký spánek můžete přehrát některou ze speciálních meditačních nebo „spánkových“ aplikací ve svém telefonu. Zaposlouchejte se do zvuku šumění lesa či deště nebo praskání hořícího dřeva a vašim sladkým snům již nic nebude stát v cestě. 

Protože vaše pohodlí je pro nás důležité a ke zdravému spánku přistupujeme seriózně, s designovými postelemi PHASE vám nabízíme i naše výjimečné matrace PHASE.

Víme, jak obtížné je rozhodovat se mezi více možnostmi, a proto chceme našim zákazníkům výběr maximálně zjednodušit. Mezi matracemi PHASE se zorientujete rychle a jednoduše. Tak, jak jste již zvyklí u našich sedaček a postelí, i matrace vám nabízíme ve třech kategoriích a cenových úrovních – v běžném, středním a vysokém uživatelském komfortu, přičemž v každé kategorii je v nabídce matrace v měkčí a tvrdší verzi.

Matrace LIDO, ELBA a CAPRI, pojmenované po třech krásných italských ostrovech plných pohody, jsme si u nás ve PHASE pro jejich skvělé vlastnosti doslova zamilovali a vy si je můžete vyzkoušet ve všech našich prodejnách.

Více informací o matracích PHASE najdete zde.


Postel DOLCE VITA od Phase