Třetinu života strávíme ve spánku. Proto žádný jiný kus nábytku není pro náš bdělý život tak důležitý, jako právě postel.

dolce_vita_middle_text

dolce_vita_bottom_text

Dobrý design podporuje dobrou náladu

Ano, je to tak – dobrý design má opravdu sílu podporovat pozitivní náladu a průzkumy ukazují, že emocionální pohoda je ovlivněna atmosférou místnosti, ve které se pohybujete, jejím zařízením, nábytkem a bytovými doplňky. A protože ložnice je místem, kde budete odpočívat, měla by být určitě navržena tak, aby vám s odpočinkem pomohla.

Martin Duras

Majitel a zakladatel značky Phase

„Každá místnost v domácnosti si zaslouží, abychom se v ní cítili příjemně a komfortně. PHASE dlouhodobě vytváří pohodlí obýváků našich zákazníků. Nabízíme jim sedačky, křesla, koberce, stolky, polštáře... A nyní jsme se rozhodli nabídnout k tomu všemu i naši představu o pohodlí v ložnici – nadčasovou postel DOLCE VITA.“

Shay Fitzgerald

Designér/Architekt, Dublin – se sídlem v Bratislavě

„Dobrá postel je základem všeho. A tato postel vypadá opravdu dobře. Zaujal mě na ní masivní podstavec z dubového laminátu – je vyroben naprosto dokonale.“

Mgr. Art. Martin Knut

ředitel Ligy za duševní zdraví

„Lidí, kteří trpí nespavostí, neustále přibývá. Může za to rychlé životní tempo, stres ale i nevhodné lůžko. Nekvalitní spánek je jedním z faktorů odpovědných za naši vyčerpanost, nervozitu, bolesti hlavy a různé psychosomatické potíže. A naopak – kvalitní spánek, v průběhu kterého naše tělo zrelaxuje – působí blahodárně také na naši psychiku a zlepšuje tak celkovou kvalitu života. Proto je pečlivý výběr postele a matrace velice důležitý.“

La Dolce Vita

Kultovní film legendárního Federica Felliniho se stal inspirací mnoha uměleckých děl a funkčního designu. Jedinečná sonda do života italské smetánky šedesátých let je dílem světové kinematografie, které vám doporučujeme ke zhlédnutí. Mimo jiné proto, že vaše postel má jméno právě podle něj (:

5 tipů pro spánkovou hygienu podle PHASE:

1.

Naaranžujte si interiér své ložnice tak, aby na ni byl hezký pohled zvenčí a také hezký výhled z ní.

2.

Odstraňte z okolí postele vše, co vaše srdce nečiní spokojeným a šťastným. Budete lépe spát, snadněji zhubnete a váš život se stane harmoničtějším.

3.

Nastavte si v ložnici konstantní teplotu 19 stupňů. V zimě i v létě. Je to nejideálnější teplota pro zdravý spánek.

4.

Je příjemné, když je v ložnici svěží vůně. Pro teplo a romantiku zkuste vanilku, pro odpočinek levanduli a pro vnitřní harmonii vůni růže.

5.

Do ložnice si vyberte měkký a příjemný koberec. Je to totiž první a poslední věc, které se vaše tělo dotkne při uléhání a vstávání z postele.

Dolce vita

Dolce vita znamená v italštině sladký život. Označujeme tím radost a spokojenost s vlastní existencí. Užívání si krásy a půvabů světa. Ve Phase jsme se nechali inspirovat tímto fenoménem, ale více než energii slasti, chceme našim názvem evokovat dostatek vitality.