MĚLI BYCHOM SI PONECHAT MATRACI Z PŘEDCHOZÍHO VZTAHU?

Značka PHASE dlouhodobě vytváří pohodlí domovů, a jelikož odpočinek a relax vnímáme komplexně, vedle komfortních sedaček jsme se zaměřili i na designové postele a pohodlné matrace.

Na kvalitě spánku nám opravdu záleží a víme, že kvalita lůžka je pro lidský organismus prvořadá. Máme pro vás několik článků o tom, jaký vliv má matrace na zdraví, psychiku a mezilidské vztahy.

Postel významným způsobem formuje mezilidské vztahy. Partnerské, přátelské i ty mezi maminkou a miminkem v bříšku. Našim spolupracujícím expertům na zdravý spánek jsme položili několik otázek a zjistili jsme, že za vším stojí matrace.

 

1. Způsobuje stará matrace problémy v novém vztahu?

Když vztah skončí, postel, kterou jste sdíleli se svým partnerem, se stává zdrojem mnoha neočekávaných vzpomínek a emocí. V důsledku toho může být někdy nová matrace klíčem k tomu, abyste se posunuli dál. Podle odborníků je totiž matrace jednou ze tří podstatných věcí, se kterými byste se po dlouhodobém vztahu měli rozloučit. Dokáže totiž udržet intenzivní energii z období, které jste na něm strávili a může nadále stimulovat bolestivé vzpomínky. Nový partner tuto energii častokrát vnímá, a přestože si to neumí přesně vysvětlit, cítí ji jako něco rušivého a nepříjemného. A za spokojený vztah nová matrace přece stojí.

 

2. Proč se vám lépe spí u přátel, než doma?

Problémy se spánkem jsou znakem toho, že s vaší matrací nemusí být vše v pořádku. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je vyspat se na jiné posteli. Pokud se v ní vyspíte výrazně lépe, bude dobré poohlédnout se po nové matraci. Nedostatek kvalitního spánku totiž ovlivňuje výkonnost mozku, náladu a zvyšuje také riziko řady nemocí a poruch, od srdečně cévních, přes mozkovou příhodu, až po obezitu a demenci.

3. Spí váš partner stejně dobře, jako vy?

To, že vy se vyspíte dorůžova, je sice fajn, ale neznamená to, že váš partner se ve společné posteli ráno vzbudí stejně odpočatý. Pokud jde o matraci, může vyhovovat vám, ale už ne vaší polovičce, která se proto během noci přehazuje, převrací a má neklidný spánek. Společná matrace v tomto případě není ideálním řešením, takže je čas nakupovat. Doporučujeme proto vybavit manželskou postel dvěma různými matracemi, které plně zohledňují vaše rozdílné spánkové preference a zaručí vám svěží probuzení.

 

4. Co znamená spaní 2 v 1?

Jedním ze zajímavých důvodů pro koupi nové matrace je těhotenství. Protože vaše tělo prochází během těhotenství a po porodu mnoha změnami, přizpůsobivá matrace je skvělou volbou, jak si zkomfortnit každou fázi tohoto období. Kvalitní matrace poskytuje bezpečnou oporu pro spaní na boku a pomáhá předcházet bolestem zad. Výborná je jeho kombinace s polohovatelnou postelí, která během těhotenství zjednodušuje vstávání z postele a pomáhá chránit břišní svaly po císařském řezu. Spokojená maminka znamená zároveň spokojené děťátko, takže kvalitní matrace je z tohoto pohledu jednou z nejsmysluplnějších investic do domácnosti. 


Vybrat tu správnou matraci v Phase je jednoduché. Nejprve si vyberete ze tří kategorií komfortu a následně si vyberete tvrdší nebo měkčí matraci. Nabídku matrací Phase si můžete prohlédnout zde. A vyzkoušet v kterékoli prodejně Phase.

A pokud byste zvažovali i koupi nové postele, zde si můžete prohlédnout nabídku krásných a designových postelí od Phase.