4 trendy pro obývák, které byste měli v roce 2023 vyzkoušet

Kuchyň je považována za srdce domova, ale ve skutečnosti je to právě obývací pokoj, kde se odehrává veškerý život domácnosti a užíváte si relaxaci. Od příjemných filmových večerů přes rodinné hry s dětmi, posezení s přáteli či chvíle odpočinku o samotě s knihou. Je to místnost, která musí sloužit mnoha účelům a v ideálním případě by měla také dobře vypadat. Jaké jsou trendy pro obývací pokoj v roce 2023? Pojďme se na ně podívat společně s POHODLÍ PHASE.

ZAOBLENÉ TVARY

Zakřivená architektura je již několik let na vzestupu a tento trend pokračuje i v roce 2023. Oblé tvary v interiéru dokážou navodit pocit pohodlí, bezpečí a klidu. Zaoblené linie současně zjemňují atmosféru v místnosti a vytvářejí pocit rovnováhy a harmonie. A právě proto je podvědomě vyhledáváme, a to nejen v turbulentních obdobích. Sedačka se zaoblenými měkkými liniemi, kulaté stolní lampy, okrouhlá zrcadla na zdi a kruhové vzory na koberci udělají s energií vašeho obývacího pokoje zázraky.

Náš tip: Moderní sedačka by se vám měla plně přizpůsobit. Chcete na ní číst, sledovat televizi či jen tak odpočívat? U sedačky LAMIA stačí pouze zmáčknout skryté tlačítko v područce a sedák se plynule vysune vpřed. K naprostému pohodlí chybí už jen nastavení polohy záhlavníku podle momentální nálady a vaše relaxace bude dokonalá.

ÚTOČIŠTĚ V ZELENÉ

Uvolněte ve svém interiéru prostor pro trochu zelené. Začněte v malém a s drobnými akcenty. Zelená barva a příroda jsou dalšími trendy, které si v roce 2023 užijí naplno svoji popularitu. Zelené odstíny vnášejí do interiéru charisma, klid a harmonii. Výborně vypadají jako barva na stěnách i tapeta či koberec s designem tropických listů. A největší hvězdou je pohovka nebo křeslo v zelených tónech.

Náš tip: Pokud máte v oblibě čisté linie a jednoduché tvary, stylová sedačka MATERA je pro váš obývák vynikající volbou. Sedačka přímo vyzařuje harmonii, což zvýrazňuje i přiznaná dřevěná konstrukce s nožičkami. Spolu s decentně ukrytými technickými vymoženostmi splňuje MATERA i ty nejnáročnější představy o kvalitě.

MAGENTAMÁNIE

Svému obývacímu pokoji dodáte šmrnc a styl s nejaktuálnější barvou roku 2023. VIVA MAGENTA je odvážný odstín fuchsiové, nabitý pozitivní energií. Použití fuchsiové barvy v interiérovém designu otevírá jeho novou dimenzi, vyvolává radost, optimismus, psychicky posiluje a její intenzivní tón je skvělou volbou pro výrazné kusy nábytku, jako je například sedačka.

Náš tip: Nový barevný trend představuje nejnovější sedačka naší nabídky – FOGGIA. Je elegantní, výrazná, a navíc i velmi sexy. Se svou měkkostí, zaoblenými rohy a výrazným prošíváním je mistrovským dílem poctivé řemeslné výroby a skvělou volbou pro stylový a moderní domov. (Sedačku Foggia naleznete na našem webu a v prodejnách do konce března)

SBOHEM TRADIČNÍMU ROZLOŽENÍ

Vzorové uspořádání obývacího pokoje typu: pohovka se dvěma stejnými křesly naproti a párem lamp po bocích – bude v roce 2023 minulostí. Prostor zaplníme podle nového vzorce. Interiérový design se bude opírat o kousky, díky nimž bude prostor jedinečný. Ať už půjde o výjimečnou sedačku potaženou kůží, která místnost ukotví, tvarově nebo barevně výrazné křeslo či koberec – vytváříme prostor pro kousky, které vyniknou v méně tradičním uspořádání.

Náš tip: Velkorysé relaxační křeslo UNTIL ve svěží mentolové barvě se může stát novou atraktivní dominantou vašeho obývacího pokoje.


Nový netradiční způsob rozložení obývacího pokoje charakterizuje také velkorysá polohovatelná sedačka MODENA, určená pro každého milovníka pohodlí. Společenské typy ocení možnost volby příručního výsuvného baru, zabudovaného do područky. K harmonii obývacího prostoru přispívá také kávový stolek LECCE, jídelní stůl TRENTO a židle VERONA, které jsou potaženy stejnou látkou jako sedačka.

SCANDI LOOK

Obývací pokoj ve skandinávském stylu je funkční, jednoduchý a minimalistický a my ho milujeme. Barvy používané ve skandinávském designu jsou světlé a neutrální – vede šedá, bílá a béžová, doplněná přírodním dřevem, jakým je dub nebo borovice. Z textilií vede vlna a len. Hebké deky, polštáře s grafickým designem a jednobarevné závěsy dodávají prostoru texturu a teplo, proto se v něm cítíme tak dobře. Na zdech si můžete vytvořit vlastní zajímavou kompozici z obrazů, plakátů, nápisů nebo rodinných fotografií. Pověste si je v jednoduchých dřevěných rámech v bílém, černém nebo přírodním provedení.

Náš tip: Sedačka PORTOFINO nabízí spoustu možností, jak si nastavit typ odpočinku na míru – přesně pro vás a vaši rodinu. Svým mohutným a současně měkkým objemem poskytuje pocit důvěry, relaxu a ukrývá v sobě mnohé technické půvaby.