Trento

Pevný stůl je symbolem stabilní rodiny. Pokud chcete, aby u něj členové rodiny a přátelé rádi seděli a setrvávali v dialogu, nabídněte jim měkké pohodlné židlePodstavcové jídelní stoly jsou v dnešní době velmi oblíbené. Čalouněné nohy poskytují stolu trento nejen zvýšenou stabilitu, ale zároveň jej činí dostupnějším, jelikož se lidé nemusí obávat zakopnutí o nohy stolu. Oválný tvar stolu umožňuje efektivní jedení i komunikaci. Je skvělé, když děti mohou sledovat, jak jedí ostatní členové rodiny a dozvědět se více o způsobu stolování a etiketě. Stolování je rituál a jídelní kout je důležitýmprostředím pro kvalitu vztahů

Dobrý design podporuje dobrou náladu

Ano, je tomu tak – dobrý design má skutečně sílu podporovat pozitivní náladu a průzkumy ukazují, že emocionální pohoda je ovlivněna atmosférou místnosti, ve které se pohybujeme, jejím zařízením, nábytkem a bytovými doplňky. A jelikož jídelní kout je místem, kde se setkává celá rodina, měl by být navržen a zařízen tak, abychom se v něm cítili dobře.

Martin Duras

Majitel a zakladatel phase

Tradiční česká jídelna je centrem společenského dění. Kolem stolu se odehrávají různé příběhy, rodí se plány, řeší problémy. A je u něj čas i na zábavu. To nejdůležitější však je, že spojuje rodinu a přátele

Mgr. art. Peter Ondrejka

Designér značky phase

U stolování je důležitá ergonomie. Pro to, aby lidé jedli důstojně, bez napětí svalů či bolesti páteře, je důležitá dobrá židle, a také správný poměr výšky sezení ke stolu. Jídelní kout je dobře navržen tehdy, když u něj stolujeme a současně relaxujeme.

Mgr. Art. Martin Knut

Filantrop v oblasti duševního zdraví

Kultura stolování má po celém světě svůj vlastní jedinečný soubor kulinářských tradic a zvyků, které se předávají z generace na generaci. Tyto stravovací zvyky nabízejí prostor pro vyjádření kulturní identity, reprezentují bohatou historii země, životní styl a hodnoty. Jedno však mají společné: všude jsou stejně důležité pro kvalitu rodinného života a mezilidských vztahů.

4 tipy jak si stolování užijete ještě lépe

1. Vytvořte jídelní prostor, na který budete hrdí

Vaše rodina, přátelé i vy sami oceníte pěkně naaranžovaný jídelní stůl. Osvěžte prostor něčím, na co můžete být hrdí. Odstraňte nepořádek a zatraktivněte plochu stolu květinami, ovocem nebo zajímavou dekorací.

2. Praktikujte digitální detox

Pokuste se věnovat čas u stolu pouze jídlu a vzájemné blízkosti. Domluvte se s rodinou, že během stolování vás nebudou rušit žádné technologie.

3. Vytvořte pocit rutiny

Rutina vám pomůže upevnit to, že jídlo je součástí dne, pokuste se vytvořit režim jídla v pravidelném čase.

4. Zapojte děti

Snažte se, aby se děti co nejvíce podílely na přípravě jídla a během stolování udržujte konverzaci zaměřenou na rodinu a zajímavou i pro děti. Tímto způsobem se budou chtít více zapojit.