Protože sedačky jsou naší specialitou

Spojením zkušeností Mira Durase a jeho syna Martina Durase můžeme mluvit o více než 30leté tradici vývoje, výroby a prodeje sedaček. Z toho více než 10 let pod značkou PHASE a později POHODLÍ PHASE.

Více než 50 000 spokojených zákazníků, 21 poboček v Česku a na Slovensku, 70 zaměstnanců obchodu, více než 200 zaměstnanců ve výrobě a další plány na rozvoj svědčí o životaschopnosti značky POHODLÍ PHASE. Někdo v tom možná vidí kus štěstí. Ovšem slovo štěstí nevystihuje tvrdou práci, úsilí, představivost a využívání příležitostí, které jsou v příběhu značky POHODLÍ PHASE skryty.

 Jsme hrdí na to, že se jedná o poctivou řemeslnou výrobu. Přestože používáme moderní stroje a poloautomaty, konečnou fázi kompletace by nezvládl žádný stroj. Bez kvalitních a zručných řemeslníků a jejich citu pro detail by to nešlo. Sedačka vzniká postupně – jako stavba.

Pracuje na ní pět mistrů tradičních řemesel: truhlář, krejčí, čalouník, kožař a dnes už i elektrikář. Ale jsou v ní zakódovány i další dovednosti tvůrčí práce designérů, konstruktérů, technologů, ekonomů, manažerů, projektantů, dělníků, režijních pracovníků, počítačových expertů, techniků a dalších nových povolání. Každá fáze je důležitá. Každá fáze vytváří celek. Na každé fázi extra záleží. Výsledná krása a užitek ze sedaček POHODLÍ PHASE je výsledkem mnoha důležitých fází tvůrčí a kvalitní práce.

Nejsme globální výrobce. Musíme umět rychle reagovat na individuální požadavky našich klientů. Proto posouváme své limity vždy o něco dál. Proto nejsme průmyslová, ale řemeslná výroba. V současnosti ve svých prostorách realizujeme všechny procesy vývoje, designování a výroby sedaček. Hledáme dokonalou rovnováhu mezi lidskou zručností a špičkovou technologií.

entů. Proto posouváme svoje limity vždy o něco dále. Proto nejsme průmyslová, ale řemeslná výroba. V součastnosti v našich prostorách realizujeme všechny procesy vývoje, dizajnování a výrobu sedaček. Hledáme dokonalou rovnováhu mezi lidskou zručnostíšpičkovou technologií.

V krejčovské dílně nejprve dochází k nastříhání potahových látek a ostatních podkladových materiálů a později k sešívání hotových potahů na poloautomatických šicích strojích. Finální čalounická dílna využívá dílce z tvarované PUR pěny zpracované na našich vlastních řezacích automatech.

Předposledním krokem výroby je jedna z velmi důležitých ručních prací – čalounění. Každý čalouník musí bravurně navléct, urovnat a napnout potah pro závěrečné vizuální vyznění sedačky. Jednoduše upravit potah tak, jak to nakonec vidíte u sebe v obýváku. Proces výroby končí výstupní kontrolou. Všechny sedačky a křesla prochází testy na kontrolu zatížení, stability a odolnosti vůči opotřebení, oděru, stálobarevnosti – a musí splňovat ty nejpřísnější předpisy. Proces končí zabalením hotových sedaček a expedicí.

Naším cílem je, aby sedačky POHODLÍ PHASE svým designem, řemeslným provedením a kvalitou materiálů směrem k vám vyzařovaly vroucí pozvání – nespěchejte, zastavte se, uvolněte se. PODLEHNĚTE POHODLÍ!