Tajemství odhaleno: Víme, co promění vaši domácnost v opravdový domov

Domov je víc než jen stěny a střecha, je to nejdůležitější místo na světě. Místo, kde vytváříme vzpomínky, relaxujeme a nacházíme útočiště. A pokud existuje prvek, který dokáže transformovat domácnost na skutečný útulný ráj, je to bezpochyby koberec.

POHODLÍ PHASE je expertem na pohodlí – naši zákazníci jsou zvyklí na to, že u nás najdou vše potřebné pro komfortní zařízení domova a v posledním období vzrostl jejich zájem právě o koberce. Zajímalo nás, jak koberec vnímají, co pro ně znamená a jaký typ koberce preferují. Zde jsou jejich odpovědi:

 

„Koberec dává mému bytu útulný půvab – mám ráda minimalismus, ale potřebuji se v bytě cítit příjemně.“

Koberec je odpovědí na turbulentní časy, kterými jsme všichni prošli, a proto hledáme způsoby, jak vnést pohodlí do našich domovů – to říkají i interiéroví designéři. Koberec vnáší do domácnosti výjimečnou atmosféru a hřeje nás nejen fyzicky, ale také emocionálně. Znamená mnohem víc než jen kus látky na podlaze.

 

„Koberec zharmonizoval náš interiér. Máme krásné kusy nábytku, které milujeme, ale stále se jaksi nehodily vzájemně k sobě.“

Moderní interiérový design je nastaven na útulnost a pohodlí – na prostory, ve kterých si můžeme zout boty, a přesto se v nich budeme cítit sebejistě a bezpečně. Zapomeňte však na huňatou strukturu a divoké vzory – koberec pro rok 2023 je elegantní a sofistikovaný, v neutrálních barevných odstínech, s dotekem přírody nebo s čistými geometrickými vzory, které pěkně propojují všechny prvky v místnosti.

 

„Díky kobercům se dnes doma cítím mnohem pohodlněji.“

Ano, většina lidí si koberec vybírá především pro pohodlí. Jednak je příjemný na dotek, ale také méně zatěžuje klouby. Jistě jste si i vy někdy všimli, že po čase stráveném stáním nebo chůzí po dlaždicích či betonu, je vaše tělo celé bolavé. Tvrdé povrchy totiž nenabízejí pod nohama žádnou flexibilitu a vaše tělo se při každém kroku otřese, neboť absorbuje sílu nárazu. Koberec – kromě příjemného pocitu při chůzi, sezení a ležení – díky své pružnosti tlumí nárazy a šetří vaše kosti a klouby.

 

„S koberci je u nás mnohem tepleji, mrzí mě, že jsem k tomuto zjištění dospěla až tuto zimu.“

Koberec, bez ohledu na typ vláken, poskytuje prostoru vynikající izolační schopnost. Když z postele spustíte na koberec bosé nohy – nestáhne z nich teplotu stejně jako podlaha. Většina podlahových krytin je během studenějších měsíců nadměrně chladná a chůze po nich není moc příjemná. Koberec nepřenáší teplo ani chlad – to poněkud pomáhá zvyšovat teplotu v místnosti.

 

„Blahořečím nápadu souseda nad námi – konečně vybavit dětský pokoj kobercem.😊 A díky koberci v obýváku nás také přestala bolet hlava ze zvukového halali při každé jejich návštěvě.“

Zvuk v místnosti se přenáší mnohem intenzivněji, pokud v prostoru není koberec. Pokud jste byli někdy v pokoji bez koberce, jistě jste si všimli, že zvuk má tendenci odrážet se od stěn a vytvářet v místnosti ozvěnu. Je to proto, že tvrdé povrchy nedokážou hluk absorbovat. Koberec pohltí desetkrát více zvuku než tvrdé podlahy a zároveň tlumí zvuky tak, že se nepřenášejí do jiných místností.

 

„Nejdříve jsme tomu nechtěli věřit, ale díky koberci máme doma méně prachu.“

Koberec opravdu pomáhá vytvářet zdravější životní prostor. Studie v průběhu desetiletí ukázaly, že koberec ve srovnání s tvrdými podlahami snižuje množství alergenů ve vzduchu tím, že je zachycuje ve svých vláknech – udržuje je tak mimo volný prostor. Působí jako přirozený filtr tím, že sbírá alergeny spolu s prachem a srstí, takže později je lze odsát pomocí vysavače s kvalitním filtrem.

TOP 6 nejoblíbenějších koberců podle zákazníků POHODLÍ PHASE:

1. LYON TAUPE

Díky hedvábnému pocitu a luxusnímu vzhledu tento koberec dodává eleganci každé místnosti a jeho vzhled je inspirován efekty vyblednutí, které paletě barev dodávají hloubku.

2. JAVA IVORY

Na dotek příjemně měkký koberec obohatí obývací pokoj či ložnici jedinečným designem tropických listů. Nabízí uklidňující atmosféru a dodává prostoru nádech přírody.

3. METROPOLIS YELLOW

Tento koberec funguje mimořádně dobře ve spojení s čistým moderním designem. Má praktickou protiskluzovou spodní vrstvu a je vhodný i pro místnosti s podlahovým topením.

4. RENE GRAY

Pro svůj odvážný geometrický design je silnou a moderní dominantou pokoje. Jeho výrazný vzor se hodí k nábytku v neutrálních tónech.

5. LYON GRAY

Byl vyroben s ohledem na měkkost a odolnost a jeho vzhled s nádechem patiny nabízí interiéru „zabydlený“ vzhled. Snadno se čistí vodou.

6. SILVA YELLOW

Geometrický koberec je skvělým způsobem, jak dodat neutrálnímu schématu interiéru více života. Velice snadno se čistí a je ideální i pro domácí zvířata.