Proč POHODLÍ PHASE nabízí harmonické kolekce nábytku pro celý byt?

Protože harmonie má největší vliv na celkovou atmosféru a pohodu v domácnosti a nesporně i pozitivní účinky na lidskou psychiku. Řečeno ve zkratce. Za harmonií prostoru se však skrývá mnohem víc.

POHODLÍ PHASE tvorbu kvalitního a pohodlného bydlení vnímá komplexně.

Naši designéři vám či vašim architektům dávají do rukou celou paletu komponentů, tvarů, barev a materiálů, ze kterých si dokážete vytvořit vlastní pocit domova. Protože my už dávno nevyrábíme pouze sedačky, ale tvoříme pohodlí. Víme, že pořízením nábytku tvorba stylového obydlí nezačíná. Inspirativní interiéry, jejichž součástí chce být i nábytek značky POHODLÍ PHASE, by vždy měly začít pečlivým architektonickým řešením prostoru. Při tvorbě našeho nábytku pro obývací pokoje, ložnice a jídelny myslíme na to, abyste měli co nejširší možnosti tvůrčích variací.

Chápeme, že faktorů, které při tvorbě designu domova musíte brát v úvahu a které ovlivňují celkový vizuální dojem, je mnoho. Kromě kvalitního nábytku jde o samotné prostory domu či bytu, denní světlo, barvy stěn, podlahy, svítidla, textury materiálů a vzory na tapetách, závěsech, potazích, doplňcích, koberci…

Není toho málo a všechny tyto součásti větší skládačky musí být s citem nakombinovány tak, aby spolu vytvářely jakýsi řád. Mají ladit, nebo být v souladu. Slovo ladit pochází ze starého indoevropského jazykového okruhu – je odvozeno od slova La-dho, což znamenalo klást, uložit, položit. Pravděpodobně jde o významový posun tohoto slova směrem k frázi „co je dobře uloženo“ neboli řád, soulad, harmonie. Dnes bychom mohli říci, že co je dobré uloženo, je sladěno. A pokud interiér pěkně ladí, dokáže vás naladit do pohody.

Sladěný interiér znamená vyváženou kombinaci prvků, barev, textur a vzorů tak, aby bylo dosaženo esteticky příjemného a psychologicky působivého efektu.

Při uvažování o prostorovém řešení bytu jsou klíčové právě barvy. Určují atmosféru prostoru a pocit z našeho bydlení. Nesprávná rozhodnutí na začátku kreativního procesu mohou zcela zkazit výsledek. Vyhněte se používání příliš velkého množství barev nebo barevných kombinací, které se navzájem nedoplňují, jinými slovy – nejsou v harmonii. Ve většině interiérů však perfektně funguje použití různých odstínů a tónů stejné barvy.

Není pochyb o tom, že svět se stal mnohem rušnějším místem k existenci, přičemž mnoho lidí pracuje stále více a déle. Někteří z nás dokonce čas od času tráví v práci i víkendy. A pokud už jsme doma, podstatnou část volného času strávíme relaxací a lenošením o samotě či s přáteli a rodinou. A většinu volného času strávíme spánkem. Proto je důležité přemýšlení o tom, kde a jak bydlíme.

Času k přemýšlení o harmonii, vnímání krásy a pohodlí svého bydlení je pořád méně a méně. Zkrášlování a vylepšování našich domovů proto může vypadat téměř jako luxus. Většina lidí, kteří si na to čas najdou, hledá rychlá řešení, namísto hlubšího přemýšlení o tom, co je harmonické a komplexní pohodlí. Neměli bychom ale dopustit, aby to mělo vliv na výběr vhodného nábytku, materiálů, barev a doplňků, které definují vyjádření našeho osobního vkusu a stylu.