7 kritérií, na které je dobré myslet při výběru nové sedačky

Sedačka ve vaší domácnosti je s vysokou pravděpodobností jedním z předmětů, se kterými budete koexistovat hodně dlouho. Průměrný člověk si kupuje novou pohovku každých 10 až 15 let, a pokud i vy právě teď hledáte nového společníka na sezení, lenošení a pohodlnou relaxaci, máme pro vás několik tipů, které stojí za to mít na paměti:

1. Velikost

Je důležité vybrat si sedačku, která odpovídá velikosti vašeho obytného prostoru, maximálnímu počtu lidí, kteří na ní budou pravidelně sedávat a jejich potřebám. Vaše pohovka by neměla zahltit místnost a zbytečně zmenšovat prostor, který by šlo využít k umístění jiných kusů nábytku. Určitě myslete na budoucnost a zvažte, v jaké etapě života se nacházíte. Možná se přestěhujete a váš nový domov může být menší nebo větší než vaše současné hnízdo, takže vám nejspíše skvěle poslouží průměrně velká sedačka, která dobře zapadne do velikosti pokojů většiny domácností.

2. Pohodlí

Na této sedačce budete sedět, ležet, mazlit se i polohovat si nohy. Vaše pohodlí je natolik důležité, že po náročném dni v práci byste se měli na svoji relaxaci těšit. Nebo snít o tom, jak se vrátíte domů, do pohodlí své sedačky a dopřejete si zklidnění v objetí něčeho příjemného: kvalitní hebké látky, jemné kůže a měkkých oblých tvarů. Tak podlehněte pohodlí! 

3. Design

My už dávno nevyrábíme jen sedačky, ale tvoříme pohodlí, proto víme, že pořízením sedačky tvorba interiéru nezačíná. Je jedno, jestli si vyberete sedačku s klasickým nebo kreativnějším designem, vždy ji můžete dotvořit použitím doplňků, jako jsou polštáře a přehozy. Mějte také na paměti celkový styl své domácnosti – mezi jednotlivými obytnými zónami musí vládnout harmonie.

4. Barva

Vyberte si jakoukoli barvu! Je to vaše sedačka, váš prostor, vaše pravidla. Cestujte ovšem trochu v čase a myslete dopředu. Budete tuto barvu milovat i po deseti letech? Jak dobře ladí s jinými barevnými kombinacemi? Sedačka je jedním z největších objektů v interiéru, proto je také poměrně určující. Barvy jsou základem atmosféry prostoru a nesprávná rozhodnutí na začátku kreativního procesu mohou úplně zničit výsledek. Vyhněte se používání příliš velkého množství barev nebo barevných kombinací, které působí disharmonicky. Naopak, použití více odstínů jedné barvy funguje ve většině prostor skvěle.

5. Funkčnost

Na trhu jsou sedačky, které byly navrženy s ohledem na všestrannost. Tyto sedačky se mohou dodávat s pohyblivými nebo vyměnitelnými částmi, které vám umožní změnit vzhled, dojem nebo funkci pohovky ve vztahu k prostoru – to je skvělý způsob, jak vyhovět různorodým požadavkům na pohodlí. 

6. Nároky na péči

Kromě toho, že vaše sedačka má dobrou záruku, dalším aspektem – abyste měli jistotu, že obstojí ve zkoušce času – je pochopit doporučení výrobce, jak ji lze nejlépe vyčistit. Pokud je vnějším potahem kůže, znamená to méně starostí, protože kůže je velmi odolná a nenáročná na péči. Rozhodnete-li se pro látkový potah, vězte, že dnešní moderní technologie nabízejí i materiály zaměřené speciálně na domovy s domácími zvířaty či malými dětmi – jejich údržba a čistitelnost je až překvapivě jednoduchá.

7. Mobilita

Jak snadno lze vaši novou pohovku přenést z místnosti do místnosti nebo z domu do domu? Určitě nechcete pohovku, která je těžká jako balvan nebo má tak objemný tvar, že musíte odstranit okna a dveře, abyste ji dostali do své domácnosti či z ní.