Protože rozumíme tomu, co je pohodlí

Snahou značky POHODLÍ PHASE je co nejvíce pochopit, co je to POHODLÍ. Co vystihuje, co znamená. Proto zkoumáme i původ tohoto slova.

Chceme pochopit, jaké emoce a potřeby jsou v tomto nenápadném, ale pro naši značku klíčovém pojmu ukryty. Proč je to důležité znát? Protože chceme, abyste věděli, že vaším pohodlím se zabýváme z různých úhlů pohledu, a to opravdu vážně.

Slovo POHODLÍ má zajímavou historii. Jak se vyvíjelo? Základ slova POHODA tvoří slovo HODY. Již od 15. století. Slovo HODY ještě i dnes vyjadřuje „slavnost výročí posvěcení kostela, nebo patrona“. Je to množné číslo od původního praslovanského slova HOD, jehož východiskem bylo slovo God – vhodný čas (svátek slavený jednou ročně – výroční svátek). Staroslovienský GOD se zase odvozuje od indoevropského GHODH což znamenalo držet, sevřít nebo obejmout.

Slovo POHOVĚT SI se začalo používat od 17. století. Vychází z latinského FAVERE, což znamenalo přát někomu, dopřát, být příznivě nakloněn. Dělat si něco podle vlastní vůle, věnovat se něčemu příjemnému, oddávat se pohodlí.

S jistou dávkou tvůrčí stylizace bychom tedy mohli říci, že pohodlně si pohovět na pohovce (sedačce) vlastně znamená: dopřát si ztišení v objetí něčeho příjemného. Tak podlehněte pohodlí! : )) Pohodlí je krása.